Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Sálavé vykurovacie infrapanely

Jedinečná povrchová úprava a rovnomerné rozloženie teplôt na povrchu panelov zaisťujú odovzdanie maximálneho podielu tepelnej energie práve formou sálania.

Viac o infrapaneloch

Pre domácnosti


Sklenené panely možno opatriť potlačou, ktorá zmení sálavé teleso na jedinečný a neprehliadnuteľný doplnok Vášho interiéru. Vhodné pre vykurovanie bytov, kancelárií, obchodov a rodinných domov.

Pre firmy


Vysoko teplotné panely s vyšším IP krytím sú určené pre vykurovanie priemyselných, skladových a poľnohospodárskych objektov.

Špeciálne panely


Vykurovacie panely do infrakabín a panely ULTRATHERM určené k lokálnemu vykurovaniu odchovní, veľkých terárií alebo kotercov pre psy.

Princíp sálavého vykurovania

Pri konvekčnom vykurovaní je vykurovacím telesom ohrievaný vzduch, ktorý prúdi smerom hore ku stropu a čiastočne ochladený sa vracia späť k podlahe. Tento systém vykurovania je neefektívny, kedy teplý vzduch stúpa hore a chladný sa drží v komfortnej výške. Z hľadiska pomeru odovzdávaného tepla je u tohto systému sálavá zložka minimálna. Pri sálavom vykurovaní je pomer obrátený – žiarenie ohrieva vzduch (voľne ním prechádza) a k zdieľaniu tepla dochádza predovšetkým sálaním. Žiarivý tok sa po dopade na predmety (steny, podlaha, nábytok) čiastočne odrazí (cca 15%), ale jeho väčšia časť (cca 85%) je pohlcovaná predmetmi, na ktoré dopadá. Sálavá energia takto priamo ohrieva predmety, steny aj ľudí v miestnosti. Tento princíp je tak isto označovaný ako infračervené vykurovanie.

Kontaktovať